Błękitni lepsi w derbach Gminy

Mimo fatalnej pogody w sobotnie popołudnie 9 listopada na derbach Gminy Wronki na trybunach boiska w Popowie zebrała się spora grupa sympatyków obu drużyn. Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków drużyny Błękitnych. Już w 2 minucie meczu sędzia dyktuje rzut karny po faulu na K. Bździelu, który sam poszkodowany zamienia na bramkę. Dziesięć  minut później koronkowa akcja K. Bździela i K. Gregorka kończy się drugą bramką zdobytą przez K. Bździela.  Niestety, kilka minut później kapitan Błękitnych Karol Gregorek z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.  Jak się okazało nie osłabiło to siły ataku drużyny gospodarzy, którzy po kolejnej świetnej akcji K. Bździela zdobywają 3 bramkę po trafieniu T. Tyrchana.  Pierwszą połowę spotkania kończy bramka najlepszego zawodnika w tym spotkaniu K. Bździela, który uzyskuje w ten sposób klasyczny piłkarski hat- trick.  

Przy prowadzeniu 4:0 trener M. Bajor dokonuje kolejnych zmian, dając odpocząć niektórym zawodnikom. Przypadkowa ręka zawodnika Błękitnych w polu karnym zdaniem sędziego  po uderzeniu z rzutu rożnego kończy się rzutem karnym dla Czarnych i czerwoną kartką dla zawodnika Błękitnych. Mimo gry przez prawie 30 minut drugiej połowy w osłabieniu zespół gospodarzy kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Akcje obu drużyn stały się bardziej chaotyczne i nie przynosiły żadnych efektów bramkowych.  W doliczonym przez sędziego czasie gry jeden z najmłodszych zawodników na boisku P. Draszczyk ( ur. 2002 r. ) dośrodkował prosto na głowę  R. Kurczyka , który zdobywa piątą bramkę dla Błękitnych i cały mecz kończy się wynikiem 5:1 dla drużyny z Wronek .

Tym samym przed ostatnią kolejką rozgrywek drużyna Błękitnych ustępuje Sparcie Szamotuły o dwa punkty w rywalizacji o fotel lidera rundy jesiennej klasy okręgowej.

W ostatniej kolejce zespół Błękitnych udaje się na trudny wyjazd do Skórzewa z drużyną Canarinhios Skórzewo, która zwłaszcza na swoim terenie jest niezwykle groźna.

Seniorzy

Następny mecz

Tabela Seniorzy

Zespół Punkty
1 BŁĘKITNI Wronki 0
2 Leśnik Margonin 0
3 1922 Lechia Kostrzyn 0
4 Sparta Złotów 0
5 Sparta Oborniki 0
6 Wełna Skoki 0
7 Płomień Połajewo 0

Wspieraj Nas!

herbJeśli prowadzisz dobrze prosperującą działalność i chciałbyś promować swoją firmę poprzez sport, dołącz do grona wspierających Błękitnych Wronki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem