Derby Powiatu na remis

W sobotę 21 września na stadionie w Szamotułach doszło do spotkania w ramach rozgrywek Klasy Okręgowej dwóch głównych pretendentów do awansu tj, Sparty Szamotuły i Błękitnych Wronki. Derby powiatu mają swoją historię, a więc można powiedzieć – „dawnych wspomnień czar”. Kiedy po 30 minutach gry zespół Sparty prowadził z Błękitnymi 3:0, niektórzy kibice Sparty zastanawiali się, czy nie dojdzie do pogromu. Drużyna Błękitnych w tym sezonie to zespół mieszanki rutyny i młodości. Sygnał do odrabiania zaległości dał Bartłomiej Biedziak, który w 37 minucie w zamieszaniu podbramkowym zdobywa kontaktowego gola.

Po przerwie wyszedł zupełnie odmieniony zespół Błękitnych. Drużyna wroniecka zdominowała środek pola i uparcie dążyła do zdobycia kolejnych bramek. Drużyna Sparty odgryzała się pojedynczymi kontratakami. Dużo ożywienia do gry wronieckiego zespołu wnieśli wprowadzeni po przerwie Tomasz Tyrchan i Kamil Bździel. I właśnie ten ostatni jest zdobywcą 2 bramki po składnej akcji całego zespołu. Zespół Sparty coraz bardziej opadał z sił , a wronieccy piłkarze jeszcze mocniej zaatakowali. Kiedy w 87 minucie gry Dominik Woelk zdobywa głową bramkę po rzucie rożnym wydawało się że Błękitni mogą jeszcze wygrać ten mecz. Być może tak by się stało, bo sędzia doliczył aż 5 minut, jednak po faulu Stanisława Piotrowskiego pokazał mu drugą żółtą kartkę i w efekcie ostatnie minuty Błękitni grali w dziesięciu.

Reasumując; zacięty ale stojący na przeciętnym poziomie mecz kończy się remisem i sytuacja w tabeli obu drużyn nie uległa zmianie.

Zespół Błękitnych kolejny mecz rozegra w najbliższą sobotę, gdzie o godzinie 15.30 w Popowie podejmować będzie wicelidera tabeli, zespół NKS Niepruszewo prowadzony przez znanego kibicom piłkarskim trenera Czesława Jakołcewicza.

Seniorzy

Następny mecz

Tabela Seniorzy

Zespół Punkty
1 BŁĘKITNI Wronki 0
2 Leśnik Margonin 0
3 1922 Lechia Kostrzyn 0
4 Sparta Złotów 0
5 Sparta Oborniki 0
6 Wełna Skoki 0
7 Płomień Połajewo 0

Wspieraj Nas!

herbJeśli prowadzisz dobrze prosperującą działalność i chciałbyś promować swoją firmę poprzez sport, dołącz do grona wspierających Błękitnych Wronki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem